Dziś jest: 13-05-2021
serwis informacyjny
Wystąpienie o interpretację przepisu ustawy – Prawo budowlane Drukuj

Okresowa kontrola systemów klimatyzacji na podstawie art. 62 ust. 1 pkt. 6 ustawy - Prawo budowlane

Wdrażając postanowienia art. 9 dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków,  Sejm RP 19 września 2007 r. wprowadził obowiązek kontroli :
"6)   okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na ocenie efektywności energetycznej zastosowanych urządzeń chłodniczych w systemach klimatyzacji, ich wielkości w stosunku do wymagań użytkowych o mocy chłodniczej nominalnej większej niż 12 kW". - Dz. U. z 2007 r. nr 191 poz. 1373

Więcej…
 
5-ta rocznica Drukuj

3 sierpnia 2011 Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Chłodnictwa i Klimatyzacji obchodzi 5 lat.

Organizacja pożytku publicznego funkcjonująca na rzecz branży chłodniczej. 

Więcej…
 
Prezydent podpisał kary Drukuj

10 maja br. Prezydent RP podpisał kontrowersyjną ustawę o karach do 2 lat więzienia za niektóre przestępstwa związane z postępowaniem z substancjami kontrolowanymi. Przepisy obowiązują od 10 czerwca 2011 r. (Dziennik Ustaw Nr 94 poz. 549).

Ważnym elementem stała się etykieta umieszczana na urządzeniu. Oto wzór do wykorzystania - przedstawione elementy są wymagane przez prawo, natomiast rozmiar, kolorystyka i inne informacje umieszczane ewentualnie na naklejce są już dowolne i  mogą, ale nie muszą, być stosowane.

Więcej…
 
Sprawozdania z działalności sntchik Drukuj

Zgodnie z wymogami ustawy o działalności pożytku publicznego zamieszczamy sprawozdania  Stowarzyszenia Naukowo - Technicznego Chłodnictwa i Klimatyzacji za 2010 r. Pełne teksty wraz z analizą funkcjonowania organizacji dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityku Społecznej.

Więcej…
 
7 maja obradował zarząd sntchik Drukuj

W dniu 7.05.2011 r. odbyło się zebranie zarządu Stowarzyszenia Naukowo - Technicznego Chłodnictwa i Klimatyzacji. Podjęto szereg ważnych decyzji. Dążąc do upowszechnienia wykorzystania techniki płukań układów chłodniczych, rozszerzono możliwości korzystania z agregatów na atrakcyjnych warunkach.

Było to wspólne zebranie zarządu i komisji rewizyjnej przy współudziale przewodniczącego sądu koleżeńskiego. Omówiono wiele zagadnień związanych z bieżącą działalnością jak i spraw programowych.

Więcej…
 
Dyskusja w Komisji Senatu na temat kar dla serwisantów Drukuj

W dniu 7.04.2011 r. w Komisji Praworządności, Praw Człowieka i Petycji Senatu odbyła się ponad 2-godzinna dyskusja na temat celowości wprowadzania tak ostrych kar dla techników urządzeń chłodniczych serwisujących lub wykorzystujących substancje kontrolowane.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 12