Dziś jest: 13-05-2021
serwis informacyjny
Przepisy f-gazowe - konsultacje społeczne podsumowanie Drukuj

Podsumowanie konsultacji ?

Ministerstwo Środowiska opublikowało zestawienie uwag zgłoszonych do projektu założeń przyszłej ustawy f-gazowej. Zobacz uwagi   (nowe okno)

Więcej…
 
2 lata więzienia dla serwisantów chłodnictwa Drukuj

Rząd chce wsadzać do więzienia nawet na 2 lata techników urządzeń chłodniczych (serwisantów). Brzmi to jak żart primaaprilisowy, ale nim nie jest !

Więcej…
 
Rusza akcja 1% Drukuj

        Przekaż ze swojego podatku na rzecz uprawnionego sntchik !

(KRS 0000295344)

Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Chłodnictwa i Klimatyzacji posiada status organizacji pożytku publicznego uprawnionej do otrzymania darowizn w wysokości 1% od podatku dochodowego od osób fizycznych. Sprawdź nas na liście podmiotów uprawnionych  >>>   (jesteśmy na 119 stronie).

W roku 2010 organizacja otrzymała 2706,50 PLN. Mamy nadzieję, że ofiarność techników urządzeń chłodniczych, właścicieli firm jak i osób współpracujących będzie w bieżącycm roku większa.  Więcej o przekazanych kwotach  >>>  (jesteśmy pod pozycją 4678).

Więcej…
 
Archiwum sond i ankiet Drukuj

W związku z zakończeniem pewnej fazy dyskusji uzasadnionym jest przeniesienie niektórych sond do archiwum.

Nie chcemy ukrywać, że staraniem m. in. Stowarzyszenia Naukowo - Technicznego Chłodnictwa i Klimatyzacji, Krajowej Izby Gospodarczej Chłodnictwa i Klimatyzacji, Stowarzyszenia Chłodnictwa Klimatyzacji i Pomp Ciepła, Krajowej Izby Rzeczoznawców Chłodnictwa Klimatyzacji i Pomp Ciepła i Branżowego Porozumienia Chłodnictwo - Klimatyzacja - Pompy Ciepła w koncepcji nowych krajowych regulacji f-gazowych doprowadzono do wyeliminowania pomysłu (lokalnych) Centrów Certyfikacji i Szkoleń na rzecz rozwiązania z jedną jednostką certyfikującą.

Więcej…
 
www.bpchik.pl Drukuj

Ruszył serwis internetowy Branżowego Porozumienia Chłodnictwo - Klimatyzacja - Pompy Ciepła   >>>

Więcej…
 
Nieważne świadectwo kwalifikacji Drukuj

Technik urządzeń chłodniczych w zakresie substancji kontrolowanych - zawód regulowany

Definicja zawodu regulowanego w rozumieniu dyrektywy 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 7.9.2005 r. w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych (Dz.Urz. L Nr 255, s. 22)  należy do zakresu prawa europejskiego. Zgodnie z tą dyrektywą zawód regulowany to działalność zawodowa, której warunki podjęcia lub wykonywania regulowane są bezpośrednio bądź pośrednio przepisami ustawowymi, wykonawczymi lub administracyjnymi nakładającymi obowiązek posiadania specjalnych kwalifikacji zawodowych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 12