Dziś jest: 13-05-2021
serwis informacyjny
Akcja 1% - Białystok najlepszy ! Drukuj

Zakończona została akcja przekazywania przez urzędy skarbowe  kwot 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego z zeznań za 2009 rok. Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Chłodnictwa i Klimatyzacji było jedną z 7128 uprawnionych organizacji.

Więcej…
 
Skarga Drukuj

W związku z prowadzeniem pod szyldem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich - SIMP z siedzibą w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 14a przez wiele podmiotów szkoleń i egzaminów na świadectwa kwalifikacji dla substancji kontrolowanych, Krajowa Izba Gospodarcza Chłodnictwa i Klimatyzacji, w następstwie skargi Stowarzyszenia Naukowo - Technicznego Chłodnictwa i Klimatyzacji, podjęła czynności wyjaśniające.

Więcej…
 
Oświadczenie Zarządu Drukuj

W związku z wątpliwościami co do prawidłowości prowadzenia szkoleń i egzaminów na świadectwa kwalifikacji dla substancji kontrolowanych przez niektóre podmioty niezbędne jest podjęcie działań wyjaśniających. Ponieważ zagadnienie dotyczy znacznej rzeszy serwisantów chłodnictwa i wielu firm, publikujemy jeden z dokumentów w tej kwestii.

Więcej…
 
F-gazy - ministerstwo ustępuje Drukuj

Trwają prace nad założeniami projektu ustawy o f-gazach. Są pierwsze zmiany. Pod naporem opinii Ministerstwo Środowiska wycofuje się z niektórych "pomysłów". Jest to sukces organizacji chłodniczych, a przede wszystkim Ministerstwa Gospodarki. Nadal zaproponowane w projekcie rozwiązania nie zmierzają do osiągnięcia celu zasadniczego regulacji – ograniczenia emisji z urządzeń chłodniczych fluorowanych gazów cieplarnianych, lub cel ten traktowany jest marginalnie, jednak odnotowujemy pewien postęp. Zmiany są na tyle atrakcyjne, że warto je śledzić.

Więcej…
 
Batalia o kształt rynku usług serwisowo-montażowych Drukuj

Ministerstwo Środowiska organizuje w dniu 20.08.2010 r. (piątek) spotkanie konsultacyjne w sprawie założeń do projektu ustawy o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych. Informacja o spotkaniu w załączeniu   >>>   

Więcej…
 
Stan inspekcji ochrony środowiska zagraża autorytetowi państwa ? Drukuj

4 sierpnia 2010 r. w Sejmie debatowano na temat inspekcji ochrony środowiska. Wypowiedzi posłów pozwalają ocenić stan organu, który w chłodnictwie ma tak poważne zadania kontrolne. Z tego też powodu w okresie prac na krajowymi przepisami f-gazowymi istotne jest śledzenie różnych opinii, które mogą przynieść odpowiedź na pytanie: czy kontrola stosowania fluorowanych gazów cieplarnianych winna być realizowana przez IOŚ ?

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 12